yalıtım, izolasyon, mantolama ankara, ısı yalıtımı, taş yönü, mantolama
  • Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve buna bağlı olarak çıkarılan Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğine göre binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması ile ilgili bilgileri içeren belgedir.

Devamı İçin Tıklayınız
  • Binalarda Yangın Yönetmeliği Nedir?

Binalarda Yangın Yönetmeliği Nedir?

Yangın koruma gereksinimleri "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik"te belirlenmiştir. Binaların yüksekliğine bağlı olarak uygulamalar arasında farklılıklar gözlemlenmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Devamı İçin Tıklayınız
  • Şehirlere Göre EPS Kalınlıkları Nelerdir?

Şehirlere Göre EPS Kalınlıkları Nelerdir?

Her ilin ortalama sıcaklık değerlerine göre farklı kalınlıkta EPS kullanılması gerekmektedir. Türkiye'nin bütün şehirlerini kapsayan EPS Kalınlık haritasını buradan inceleyebilirsiniz.

Devamı İçin Tıklayınız
  • Taş Yünü Nedir?

Taş Yünü Nedir?

Taş yünü, volkanik kayaçlardan tedarik edilen minerallerin çok yüksek sıcaklıklarda eritilip elyaf haline getirilmesiyle üretilir. Taş yünü, uygulandığı yapılarda ısı ve ses yalıtımı sağlar. Ayrıca yangına karşı çok dayanıklı ve su iticiliğiyle iyi bir yalıtım malzemesidir.

Devamı İçin Tıklayınız
  • Cephe Kaplama Nedir?

Cephe Kaplama Nedir?

Yalıtıcı malzemeler aracılığıyla binaların giydirilmesi işlemine "Cephe Kaplama" ya da "Mantolama" denir. Mantolamadaki asıl amaç ısı yalıtımını sağlamaktır. Mantolama ayrıca binanın cephelerini estetik bir görünüme kavuşturarak, binaların ömrünü uzatır.

Devamı İçin Tıklayınız
  • İzolasyon Nedir?

İzolasyon Nedir?

İzolasyon ya da diğer adıyla yalıtım, herhangi bir yalıtım malzemesi kullanarak, ortamdan dışarı veya dışarıdan ortama enerji akışının minimuma indirilmesidir. Isı ve ses yalıtımları örnek olarak verilebilir.

Devamı İçin Tıklayınız